GASK / Lektorské centrum II. | 2014

Lezecká stěna Mondrian. Rozměr přes celou šířku místnosti. Tři hloubky bloků 100, 50 a 30cm. Atypická čalouněná stěna. Povrch polstrovaný, stažený vertikálními a horizontálními dělícími pruhy. Vzniká tak mírně plastický povrch.

Podlahová stavebnice s možností plošných obrazců, konkrétních, abstraktních, dekorativních, vrstvení na sebe s možností stavění pyramid, vží nebo krajin s odkazem na geometrickou abstrakci. Jednotlivé segmenty jsou ve tvarech čtverce, troúhelníku a půlkruhu, vždy ve třech poměrných velikostech o celkové plošné výměře 200 m2.

Ježek - nástěnná stavebnice. Kolíkový rastr přes celou šíři stěny.Změnou, otočením a umístěním kostek na kolíkový rastr se mohou vytvářet abstraktní i konkrétní obrazce a motivy. Kostky neumístěné na kolících jsou volně k dispozici, vyskládané pod objektem.

Mobily jsou tvarově celistvá sada. Pro nejmenší děti jsou odstrkávací vozítka s možností ovládání směru jízdy. Šlapací typy na cyklický pohon pro malé a větší děti, ve tvaru auta a bicyklu s širokým předním kolem, takže vozítko je stabilní. Vozítka s difuzním pohybem všemi směry po kuličkách, ve tvaru ufo, inspirované pohybem vesmírných lodí.

Zpět